Juhendid 2012 Suvemängud - Jõgevamaa XVIII suvemängude juhend



Jõgevamaa XVIII suvemängude juhend.
 

I  Eesmärk:

1. hoogustada spordiliikumist maakonnas

2. selgitada välja sportlikumad vallad ja linnad

II Aeg ja koht:

Jõgevamaa XVIII suvemängud toimuvad 02.juunil 2012.a. Tabiveres ( jalgrattakross 01.juunil ja alagrupiturniirid jalgpallis 26. mail ).

III Juhtimine ja korraldamine:

Jõgevamaa XVIII suvemängude üldjuhtimist teostab JSL Kalju koos Tabivere vallavalitsusega ja Tabivere Rahvaspordiklubiga

IV Osavõtjad:

Jõgevamaa XVIII suvemängudest kutsutakse osa võtma kõik Jõgevamaa vallad ja linnad. Võistkonnad võib komplekteerida oma valla või linna territooriumil elavatest või põhikohaga töötavatest võistlejatest ja nende 1998.a. ja varem sündinud õppivatest lastest ning oma valla või linna territooriumil üldhariduslikes- ja kutsekoolides 1998.a. ja varem sündinud õppivatest õpilastest 

V Võistlusalad ja tulemuste arvestamine:

1. Kergejõustik:Võistlusalad: 100 m,  kaugushüpe, kuulitõuge ( M-7,257 kg, MV 6 kg, Poisid 4 kg, N- 4 kg, NV-3 kg, tüdrukud 3 kg ).

Vanuseklassid:

T            1997 - 1998.a. sündinud                          P                     1997 - 1998.a. sündinud
N           1996 - 1973.a. sündinud                          M                     1996 - 1973.a. sündinud
NV         1972.a. ja varem sündinud                     MV                    1972.a. ja varem sündinud

Punktid- I koht-31, II-29, III-28 jne. punkti. Noortele ja veteranidele kaugushüppes ja kuulitõukes 4 katset, meeste ja naiste võistlusklassides nagu maakonna meistrivõistlustel. Võistkondlikku arvestusse läheb 15 paremat individuaal kohta.

Koos Jõgevamaa XVIII suvemängudega viiakse läbi  Jõgevamaa  meistrivõistlused kergejõustikus, kus on kavas:  100 m , 800 m ( naised ), 1500 m ( mehed ) jooksud, kaugus, kõrgus, kuul, ketas, oda. Noored ja veteranid, kes soovivad võistelda  Jõgevamaa meistrivõistluste arvestuses peavad võistlema meeste ja naiste vanuseklassis. Heidetes ja hüpetes 3 katset , finaali 6 paremat, sprindi  finaalis 4 paremat aega. Võistluste läbiviimisel juhindutakse IAAF reeglitest.

2. Meeste jalgpall:

Võistkonna suurus 7+3 .

Jalgpalli alagrupiturniirid viiakse läbi nädal varem, 26.mail  kahes alagrupis Jõgeval ja Põltsamaal, kust pääsevad edasi finaalturniirile 02. juunil  mängima esikohale alagrupiturniiride võitjad ning kolmandale kohale alagruppide teise koha saavutanud võistkonnad. Eelmise aasta kaks paremat võistkonda Põltsamaa linn ja Tabivere vald paigaldatakse erinevatesse alagruppidesse ning teised loositakse. Alagrupiturniiriks registreerida hiljemalt 18. maiks

e-postile:   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

3. Meeste tänavakorvpallis maakonna meistrivõistlused:

Võistkonna suurus 3 + 1.

4. Meeste võrkpall (liivaväljakul):

Võistkonna suurus 4+2 mängijat. Mängitakse saalivõrkpalli reeglitega, mängijate asetus väljakul 1,2,3,4.

5. Naiste võrkpall (liivaväljakul):

Võistkonna suurus 4+2 mängijat. Mängitakse saalivõrkpalli reeglitega, mängijate asetus väljakul 1,2,3,4.

Omavalitsuste üldparemusjärjestusse läheb ühelt sportmängult (võrkpall, jalgpall, tänavakorvpall) mitte rohkem, kui kaks võistkonda ja teised võistkonnad hoiavad punkte kinni.


6. Jalgrattakross: Võistlused toimuvad 01.juunil 2012.a. algusega kell 18.30 Tabivere Gümnaasiumi juures pargis ja maastikul.

Eraldistart. Distants M ja MV – 10km (3 ringi) ja teised vanuseklassid – 7km (2 ringi).

Kohustuslik kanda kiivrit.

Vanuseklassid:

T            1997-1998.a. sündinud                         P                    1997-1998.a. sündinud

N           1996-1973.a. sündinud                      M                     1996-1973.a. sündinud

NV        1972.a. ja varem sündinud                 MV                   1972.a. ja varem sündinud

Punktid vanuseklassides- I koht-31, II-29, III-28 jne. punkti.

Võistkondlikku arvestusse läheb 7 paremat tulemust.

7. Petanque:

Võistkond on kolme liikmeline. Võit mängus annab 2 punkti, kaotus 1 ja loobumine 0 punkti.

8. Lamades surumine:

Võisteldakse kahes kehakaalus -90 kg ja + 90 kg. Surumise kolm põhinõuet (puusad vastu pinki, rinnalt võib kang põrgata ja käed sirgeks). Võistkondlikku  arvestusse läheb nelja parema võistleja  kohapunktid, nende võrdsuse korral otsustab parem individuaalne koht.

Punktid –I koht-31, II-29, III-28 jne. punkti.

9. Sõudmine (rahvasõudepaat):

Naiste ja meeste võistlusklass.

Võistkondlikku arvestusse läheb nelja parema võistleja kohapunktid, nende võrdsuse korral otsustab parem individuaalne koht. Punktid-I koht-31, II -29, III-28 jne. punkti.

10. Juhtide mitmevõistlus:

(kõik Eesti vabariigi ajal ja praegu töötavad linnapead, vallavanemad, volikogu esimehed ja linna- ja vallasekretärid).

VI Üldparemusjärjestuse määramine:

Üldparemusjärjestus määratakse seitsme parema sportmängu (võrkpall, jalgpall, korvpall) võistkonna  või spordiala punktide summeerimisel, kusjuures punkte annab  I koht –13, II-12 punkti jne. Punktide summale lisatakse iga juhi ( linnapead, vallavanemad, volikogu esimehed ja linna- ja vallasekretärid )  võistlemise eest üks punkt ja maksimaalselt kolm punkti. Võrdse punktisumma korral määrab paremate kohtade arv.

VII Autasustamine:

Kolme paremat omavalitsust autasustatakse karika ja diplomiga. Parimat väikest omavalitsust ( elanikke alla 2000 ) autasustatakse karika ja diplomiga. Iga ala kolme paremat autasustatakse medali ja diplomiga.

VIII Majandamine:

Võistlused  korraldab Tabivere Rahvaspordiklubi ning Jõgevamaa Spordiklubi Kalju tasub 1500 EUR korraldamiskulusid arve alusel.

Lähetuskulude ja toitlustamise eest tasuvad osalejad.

IX Registreerimine:

Eelregistreerimine  25.maiks 2012.a. (osavõtjate arv ja spordialad ) e-postile   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it      

Tehniline registreerimine toimub võistluspäeval Tabivere Gümnaasiumis 9:00 - 9:45, kus tuleb esitada spordialade kaupa trükitud ülesandmislehed ja võistlejakaardid kergejõustikus.

Lõunasöök  3,50 EUR (šnitsel/kartul/kaste/salat/mahl/leib).  

Sööjate arv teatada ja arve soov esitada hiljemalt 25. maiks e-postile This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it  

Raha üle kanda OÜ Tempos Grupp a/a-le 221026412859  25.maiks. Selgituses palun märkida: suvemängud ja omavalitsuse nimi.

X  Üldist:

Peakohtunik   Toomas Rosenberg telefon 51 64 623

Peasekretär  Epp Hoovi

Kõik vaidlused võistluspaigas lahendavad spordialade vanemkohtunikud koos peakohtunikuga ja JSL Kalju esindajaga.

Jõgevamaa Spordiliit Kalju